Haber ve Duyurular

ŞİRKETİNİZİ SİBER SALDIRILARA KARŞI KORUYUNGelen ve giden ağ trafiğinizi kontrol ederek bilgisayarınıza ya da bilgisayar ağınıza yetkisiz veya istemediğiniz kişilerin çeşitli yollardan erişim sağlamasını engeller. Siber güvenliğin temel fonksiyonunu oluşturur.

 

Sizi iyi tanıyoruz, Tehditleri biliyoruz, İhtiyaçlarınızı biliyoruz ve Çözüm Sunuyoruz.

 

5651 TÜMLEŞİK ÇÖZÜM

berqNET 5651 yasasının istediği kayıtları zaman damgalı oluşturur. Başka sistemlerde bulunan kayıtlarınızın yönetilmesi ve bir başka bir sunucuya aktarılması işlevini de görür. Aktarım için aktarmak istenilen sunucunun ve kayıt çeşidinin seçilmesi yeterli olacaktır.

berqNET kayıtlarınızı belirleyeceğiniz bir Windows ortamına aktararak hem 5651 yasasının gerekliliğini sağlamış, hem de yönetiminizde bulunan ağın güvenilirliğini arttırmış olursunuz. Bu çözüm berqNET işletim sistemi olan berqOS’un standart bir bileşeni olarak sunulmaktadır.

 

SELF-HEALING

Sistem servislerini belirli periyotlarla kontrol ederek sistemin sürekli çalışmasını sağlar. Bu benzersiz özelliği sayesinde sistem iç yapısında karışılacağı bir hata durumunda dahi kendisini düzelterek çalışmaya devam eder. Bu sayede kesintisiz bir internet erişimini kullanıcılarına sunar.

 

HOTSPOT

berqNET’i kullanarak misafir ve müşterilerinize kontrollü ve güvenli internet hizmeti sunabilirsiniz. Bu çözüm sayesinde sağladığınız internet hizmetinden yararlanmak isteyenler kendi telefon numaralarıyla veya sizin sağlayacağınız bir kullanıcı adı/şifre ile internete bağlanabilirler.

berqNET HotSpot çözümü otel yazılımları ile entagrasyon sağlayarak bu sektöre özel çözümlerde sunmaktadır.

berqNET’in işletim sistemi olan berqOS’un bir bileşeni olan HotSpot teknolojisi sayesinde berqOS’un diğer teknolojileri ile bu teknolojiyi uyumlu çalıştırmak mümkün olmaktadır.

 

VPN

berqNET sanal özel ağ servisi (VPN) uçtan uça veya bir ağdan başka bir ağa güvenli bağlantılar yaratmanızı sağlar. Bu işlevi başka bir uygulamada görülmeyecek kolaylıkla sunar. Bu işlevleri IPSec, SSL gibi teknolojileri güçlü şifreleme seçenekleriyle sunarak gerçekleştirir.

 

UYGULAMA FİLTRELEME

berqNET işletim sistemi berqOS’a entegre uygulama filtre teknolojisiyle web tabanlı veya mobil uygulamaları kontrol altında tutmak mümkün olmaktadır.

 

URL FİLTRELEME

berqNET işletim sistemi berqOS sahip sunduğu URL filtreleme teknolojisi ile ziyaret edilebilecek olan web sitelerini şirket politikasına göre düzenlemek mümkün olmaktadır. Bu sayede işletmeler çalışanların hangi sitelere hangi zamanlarda girebileceğini belirleyebilmektedir.

 

IPS

Kullanımı son derece kolay olacak şekilde sunulmuş olan bu servis sayesinde saldırı tiplerine göre hazırlanmış olan imzaları kullanıcı kolayca seçerek istediğini çalıştırabilmektedir. berqNET IPS, kullanım kolaylığı sağlamak için hazır bir kural dizisi ile çalıştırılabilmektedir.