SERVER & STORAGE SİSTEMLERİSERVER SİSTEMİ

Kritik iş uygulamaları ve veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin seçilmesi, gerek iş sürekliliği gerek veri güvenliği için çok önemlidir. Firmamız, uzman satış ve teknik ekibiyle, bugün ve gelecekteki iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, başlangıç seviyesinden en yüksek seviyeye kadar, maksimum kapasite ve performans sağlayan sunucu modelleri ile satış öncesi ve sonrası katma değerli hizmetler sunmaktadır.

Yönetimi kolay ve aynı zamanda esnek, ölçeklenebilir ve ekonomik sunucu modelleri için HP, IBM gibi lider üreticilerin iş ortaklığını yürüten firmamız; sunucuların temini, montajı, devreye alınması, işletim sistemi kurulması, yazılım ve donanım yapılandırma çözümleri sunmaktadır.

Verdiğimiz ilgili hizmetlerden bazıları ;

  • Satış öncesi analiz işlemleri.
  • Kullanılacak uygulamalara göre kapasite planlaması (CPU, RAM, Disk, uygun RAID yapısının seçilmesi).
  • Active Directory Tasarım ve Kurulumu.
  • Exchange Server Hizmetleri.
  • Terminal Services Hizmetleri.
  • Microsoft Server 2012-2016 Kurulum ve Yapılandırılması.
  • IIS Hizmetleri.
  • Group Policy Çözümleri.

SANALLAŞTIRMA (Virtualization)

Birden fazla fiziksel sunucuyu sanallaştırarak daha az fiziksel sunucu üzerinden çalışmasını sağlayan sanallaştırmadır. Örneğin 5 fiziksel sunucunun sanallaştırılarak 1 fiziksel sunucu üzerinde misafir yani sanal olarak çalışmasını sağlamaktadır

Storage sanallaştırması birden fazla veri depolama cihazının birleştirilip, tek bir yönetim arayüzünden yönetilmesiyle oluşturulur. Kapasitenin bir havuz haline getirilmesiyle birlikte yedekleme, geri yükleme, arşivleme daha basit halde ve kısa sürede gerçekleştirilir.

Masaüstü ve dizüstü sanallaştırma; bilgisayarların sanallaştırılarak veri merkezi ne taşınması ve sonrasında son kullanıcıların ağ veya internet üzerinden bu kaynaklara erişerek kullanılmasını sağlayan sanallaştırma türüdür.

Uygulama sanallaştırma; uygulamaların bilgisayarlara kurulmadan sunucu üzerinden çalıştırılıp fakat bilgisayara kurulmuş gibi kullanılabilmesine imkan sağlayan sanallaştırma türüdür.