Ağ Güvenlik (Firewall) Çözümleri

SOPHOS XGS Firewall

Rakipsiz performans, güvenlik ve denetim Sophos XGS Firewall ağ güvenliğinin her alanında yenilikçi bir yaklaşım takınmaktadır. Güvenlik duvarlarının yönetilmesinden bilgileri rapor etmelerine ve etraflarındaki diğer güvenlik sistemleriyle nasıl çalıştıklarına kadar sizlere eşi benzeri görülmemiş bir sadelik seviyesi, kavrama ve ileri derece tehdit güvenliği vermektedir.

Sophos XGS Firewall – Üst düzey güvenlik paketi

Gereksiz karmaşayı yok edecek şekilde tasarlanmış ara yüzü ile IT güvenlik uzmanı olmanıza gerek duymadan da güçlü özellikleri kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Basit tutulan ileri derece koruma
Çoğu güvenlik duvarı ürünü bir çok modül ya da ekran boyunca kurulum yapmanızı ve politikalarını yönetmenizi istemektedir. Bizler size tek bir ekran üzerinde tüm kullanıcılarınızı yönetme, izleme, filtreleme ve sıralama ile uygulama ve ağ politikalarını düzenlemenize izin veren güçlü birleşik bir politika sunmaktayız.

Etkili, güçlü … hızlı

Cihazlarımız Intel multi-core teknolojisi, katı hal sürücüleri ve hızlandırılmış iç bellek içerik taraması kullanılarak yapıldı. Buna ek olarak Sophos Fastpath paket optimizasyon teknolojisi sizlerin daima maksimum verim almasına olanak sağlamaktadır.

Standart on-box raporları

Yüzlerce yerleşik raporuyla, kullanıcılarınız ve ağınızda neler olduğunu tam olarak öğrenebileceksiniz. Ayrı ayrı araçlar gerektirmeden yerel olarak depolanan standart olarak detaylı raporlar alacaksınız. Eşsiz Kullanıcı Tehdidi Bölüm Raporlarımız sizlere hangi kullanıcınızın güvenliğinizi tehlikeye attığını gösterecek.

Tek korumayla çok daha fazlası

Devrimsel Security HeartbeatTM, tam sürüm web uygulama güvenlik duvarı ve tam sürüm e-posta anti-virüs, şifreleme ve DLP’yi de içeren başka hiçbir yerde bulamayacağınız ihtiyacınız olabilecek ek özellikler ile birlikte tüm yeni nesil güvenlik duvarı özelliklerini alacaksınız. Hiçbir ek donanım yok. Hiçbir ek ücret yok. Hangisini konuşlandırmak istediğinize basitçe karar verin.

Çoklu güvenlik duvarlarını basitçe yönetin

Sophos Güvenlik Yöneticisi çoklu SF-OS güvenlik duvarlarının tamamen merkezi yönetimi için tek bir konsol sağlamaktadır. Eğer çoklu SF-OS, Sophos UTM v9.x ve Cyberoal OS cihazlarıyla Sophos iView raporlamasını birleştirebilirsiniz.

Tübitak Zaman Damgası

Yönlendirilen kaynaklardan Syslog günlüklerini dinleyerek istenilen boyutlarda saklar ve bu dosyalara Tübitak zaman damgası sunucularından zaman damgası alır. “Zaman damgaları belli bir verinin belirtilen bir tarihte var olduğunu kanıtlar.”

5651 Loglama ve Arşivleme

  • Syslog Server ile kaynaklardan syslog günlüklerini toplayabilirsiniz
  • 5651 Desteği ile günlüklere Tubitak onaylı zaman damgası oluşturabilirsiniz
  • Kural ve Uyarılar ile günlüklerde yer alan belirli içeriklere özel uyarılar yaratabilir ve bunları e-posta ile gönderebilirsiniz.
  • Doğrulama ile zaman damgası alınmış bir günlüğü doğrulayabilirsiniz.
  • Günlük detaylarını görüntülüyebilirsiniz.
  • Harici klasörler sayesinde Syslog dışında belirli bir klasördeki günlüklere zaman damgası oluşturabilirsiniz.